Title : همایش استانی روز جهانی جمعیت و روز جهانی شیر مادر در دانشگاه علوم پزشكی برگزار شد
News Code : ۴۶۶۶
Date : 7/30/2011
Time : 16:9:37

همایش استانی روز جهانی جمعیت و روز جهانی شیر مادرروز شنبه مورخ 8/5/89 باحضور حجه الاسلام والمسلمین حسینی فرمسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، دکتر رفیع معاون اجرائی و دکتر ولوی معاون فنی مرکز بهداشت استان و نیزکلیه روءسای مراکز بهداشت شهرستانهای استان ،مسئولین بهداشت خانواده ،کارشناسان برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر و مسئولین آموزش شیر دهی در سطح بیمارستانهای دوستدار کودک در سطح استان در محل سالن شهدای دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد .

در این همایش دکتر ولوی متخصص اطفال و عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و معاون فنی مرکز بهداشت استان  به معرفی شعار امسال روز جهانی شیر مادر و نقش مهم رسانه ها در امر آموزش و ایجاد یک باور قوی در جامعه در خصوص تغذیه با شیر مادر نمودند .

در ادامه حجه الاسلام و المسلمین حسینی فرمسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  در خصوص تغذیه با شیر مادر از دیدگاه اسلام و تاکید آیات و روایات بر آن اشاره نمودند.

در این همایش همچنین با توجه به روز جهانی جمعیت (20تیر ) و شعار این روز که به جهان 7میلیارد نفری اشاره می کند اشاره گردید و دکتر رفیع عضو هیئت علمی دانشگاه و معاون اجرایی مرکز بهداشت استان به معرفی شعار این روز ومقایسه  میزان های  مرگ و میر در جمعیت های پر خطر (کودکان زیر 5سال و مادران باردار ) د ر طی سال های گذشته در سطح استان پرداختند.

همچنین دکتر نعمانی مدیر گروه بهداشت خانواده مرکز بهداشت استان در خصوص روز جهانی شیر مادر اظهار داشتند : 10 مرداد (اول آگوست ) هرسال روز جهانی شیر مادراست و از آنجا که امسال این روز با شروع ماه مبارک رمضان مصادف شد همایش بزرگداشت این روز در روز شنبه 8 مرداد ماه در تالار شهدائ دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

 وی افزود : هر ساله در روز جهانی شیر مادر شعاری از طرف سازمان جهانی بهداشت بطور نمادین انتخاب می گردد و تلاش براین است که با توجه به  شعار هر سال کلیه فعالیتهای مسئولین و دست اندرکاران بر اساس شعار انتخاب شده انجام گردد.

مدیر گروه بهداشت خانواده مرکز بهداشت استان ادامه داد : شعار روز جهانی شیر مادر در سال 2011 عبارت است از : " تلاش همه جانبه برای تغذیه کودکان با شیر مادر ،رسانه ، ارتباطات ،فن آوری اطلاعات " .آنچه از این شعار بر می آید اهمیت استفاده از رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی در آموزش هرچه بهتر کلیه افراد جامعه در خصوص ترویج فرهنگ تغذیه باشیر مادر است . نکته اساسی در این پیام این است که گروه هدف برای آموزش فقط  مادران نیستند بلکه باید تلاش کرد که ازطریق فن آوری اطلاعات (اینترنت-وب سایت -....) و سایر رسانه ها سعی در جذب سایر افراد جامعه (جوانان و مردان) نمودو مشارکت آنها را نیز در خصوص آموزش و حمایت مادران شیرده جلب نمود.Back           Print      Send to friends     Add Comment
 
 
 
  • Ahvaz Jundishapur University of Medical Sciences
  • I.R.Iran - Awz - Zip Code : 15794-61357
  • Mailbox: 159
  • Phone : 0611-3367543-60
  • Mail : info@ajums.ac.ir
Copyright 2014 - Ajums Web Development Group
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8